Polska Parafia Rzymsko-Katolicka w Leeds Polska Parafia Rzymsko-Katolicka w Leeds
Patroni Parafii
Matka Boska Czestochowska Swiety Stanislaw Kostka

Polska Szkoła Sobotnia

Kierowniczka: Teresa Hough i Magda Ions
Tel. 07973 365266

Napisz do Szkoły - kliknij szkola@parafialeeds.com

Newton Hill Road
Leeds
LS7 4JE
>Zobacz mapę<

Pliki do pobrania

Tu możesz pobrać FORMULARZ REJESTRACYJNY dziecka do naszej szkoły. Proszę go wypełnić i przekazać do skarbika szkoły Pani Zuzanna Green, lub do kierowniczki szkoły Teresy Hough (NIE DO NAUCZYCIELI).

Przypominamy uprzejmie rodzicom dzieci uczęszczających do Polskiej Szkoły że pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym odbędą się w sobotę 10 września, o godz. 9.15. Przypominamy, że w przypadku uczniów powracających do szkoły, przyjęcie dziecka będzie zależało od wyrównania składek za rok ubiegły, w pierwszą sobotę nowego roku szkolnego. Dziękujemy. Zapisy nowych dzieci na formularzu który można pobrać powyżej. Wypełnione formularze proszę zostawiać u Księdza lub u Pani Skarbniczki, Zuzanny Sawickiej.

Formularze zapisane są w formacie pdf. Do ich odczytania potrzebny jest program Adobe Reader, do pobrania za darmo ze strony Adobe Reader

KALENDARZ SZKOLNY
Pragniemy Państwa poinformować o zmianach w kalendarzu szkolnym. W związku ze zbliżającą się przerwą międzysemestralną, nie będzie zajęć szkolnych w w następujące soboty: 09.04, 16.04, 23.04, 30.04. W związku z przedłużeniem, w stosunku do pierwotnie planowanego, czasu wolnego w naszej szkole o jeden tydzień, rok szkolny zakończymy tydzień później niż planowaliśmy, to znaczy 16 lipca 2011.

DZIEŃ MATKI
W związku z Dniem Matki, który obchodzimy w tym roku 2 kwietnia, zapraszamy wszystkie mamy na Szkolną Mszę Świętą, w Ich intencji, która odbędzie się tego właśnie dnia o godzinie 11.00. Po mszy świętej zapraszamy na kawę i ciasto do kawiarni szkolnej oraz na krótkie przedstawienie przygotowane przez naszych uczniów.

KIERMASZ WIELKANOCNY
Jak co roku w Niedzielę Palmową organizujemy Kiermasz Wielkanocny, w tym roku przypada on 17 kwietnia. Podczas kiermaszu sprzedajemy wypieki świąteczne, pisanki, palemki i inne wyroby wielkanocne przygotowane przez nasze dzieci. Prosimy o poparcie tej cennej inicjatywy, a mianowicie przyniesienie ciast, fantów na loterię oraz o udzielenie nam pomocy przy organizacji kiermaszu i w jego trakcie tj. w godzinach 10 do 13.00.

ROCZNICA MORDU KATYŃSKIEGI I TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ
10 Kwietnia w Parafii naszej oddamy cześć ofiarom mordu katyńskiego i tragedii smoleńskiej. Pamięć historyczna jest dla naszego narodu warunkiem niezbędnym przetrwania i zachowania narodowej tożsamości. Uczestnictwo tak dorosłych jak i dzieci w obchodach 10 kwietnia jest moralnym obowiązkiem każdego Polaka. 10 kwietnia spotkamy się pod tablica katyńską, gdzie oddamy cześć pamięci ofiar. Potem udamy się na uroczystą mszę świętą w ich intencji.
Tego samego dnia o godz., 14:00 zapraszamy na nieodpłatną projekcję filmu R. Bugajskiego pt.: "Generał Nil" opowiadającego o losach legendarnego dowódcy AK, generała Fieldorfa. Zapraszamy serdecznie.

OPŁATY ZA SZKOŁĘ
Rodzice są proszeni o uregulowanie płatności za szkołę (£5 od soboty, £4 dla dzieci, które mają rodzeństwo w szkole). W przyszłym tygodniu rodzice, którzy nie uregulowali opłat do grudnia będą proszeni o zwolnienie miejsc w szkole.

p

Ogłoszenia duszpasterskie i komunikaty.

Porządek Mszy Świętych

Porządek Mszy Świętych na cały nadchodzący tydzień.
Porządek Mszy Św.

Biuletyny parafialne

W archiwum znajdziesz cotygodniowe biuletyny parafialne.
Biuletyny archiwalne

Informator małżeński

Sakrament małżeństwa oraz informacje o kursach przedmałżeńskich.
Informator małżeński

Iskierka Wiary

W archiwum znajdziesz cotygodniowe "Iskierki Wiary".
Iskierka Wiary

Zgłoszenie
adresu

Formularz zgłoszeniowy do kartoteki parafialnej.
Zgłoszenie adresu

Historia Parafii

Ośrodek nasz, to nasz polski dom, rozumiany jako własna przestrzeń życiowa.
Historia Parafii

Rada Parafii

Poznaj członków Komitetu Parafialnego oraz Rady Administracyjnej Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej.
Rada Parafii