Wspolnota „Wieczernik”

REKOLEKCJE SESJI ZIMOWEJ SZKOŁY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO Wspólnota „Wieczernik” w Leeds zaprasza na zimową sesję Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła w dniach 21-23 luty 2020 r. w naszej Parafii. Sesja Szkoły Maryi to niezwykły weekend pełen dobrej atmosfery, konferencji, modlitwy, uwielbienia, sakramentów, medytacji, odpoczynku przy Panu Bogu. To także poznanie nowych ludzi, rozmów przy kawie, ciastku i innych pysznościach.

Zapisy: Email: wspolnotawieczernik@gmail.com lub pod numerem telefonu 07496000824 (Marcin)

***UWAGA – Możliwość skorzystania z obiadu tylko z wcześniejszą rejestracją i przedpłatą.

Wspólnota „Wieczernik”

Witamy w zakładce naszej wspólnoty “Wieczernik”
przy Polskiej Parafii w Leeds.

Krótko o nas…

Nasza wspólnota powstała jako owoc 3 dniowych rekolekcji Szkoły Chrześcijańskiego Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Odbyły się one na przełomie kwietnia i maja i wzbudziły w nas ogromną potrzebę kontynuowania oraz krzewienia dzieła Ewangelizacji w naszej Parafii. Przez ręce założyciela Szkoły Chrześcijańskiego Życia Ojca Piotra Kurkiewicza Chrystus powołał nas do służby a my zakładając wspólnotę staramy się odpowiedzieć na to wezwanie.

Nazwa „Wieczernik” powstała nie przypadkowo. Odzwierciedla ona zarówno czas powstania wspólnoty, tuż przed zesłaniem Ducha Świętego ale także charakter czyli apostołów którzy trwają na modlitwie ale już niebawem będą posłani na głoszenie Słowa Bożego między ludzi.

Nasze cotygodniowe, niedzielne spotkania opieramy na tematycznych spotkaniach, rozważaniu Pisma Świętego oraz na wspólnej modlitwie. Dodatkowo co 3 miesiące odbywają się rekolekcje weekendowe Szkoły Chrześcijańskiego Życia i Ewangelizacji gdzie systematycznie się formujemy.

Jeżeli trafiłaś bądź trafiłeś na tę stronę to znaczy że poszukujesz Boga. My go odnajdujemy w Słowie Bożym, w modlitwie, w sakramentach oraz w każdym z nas osobna. Zapraszamy Cię bardzo serdecznie na cotygodniowe niedzielne spotkania o godzinie 16:30 w Polskim Ośrodku Katolickim w Leeds. Gwarantujemy bardzo przyjazną i miłą atmosferę, każdy jest mile widziany.

Więcej informacji o Szkole Chrześcijańskiego Życia i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła oraz zasadach 6 letniej formacji można znaleźć na poniższym linku do oficjalnej strony: