Ogłoszenia parafialne

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODUDzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.

ŚRODA POPIELCOWA – POCZĄTEK WIELKIEGO POSTUKończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 11:00 i o godz. 19:00.

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

* POST ŚCISŁY W ŚRODĘ POPIELCOWĄW Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE W NASZYM KOŚCIELE – Włączmy się w głębokie przeżycie Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie O GODZ. 10:00 i o godz. 19:00 odprawiamy Drogę Krzyżową, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9:00 przed Najświętszym Sakramentem, a o godz. 10:45 – śpiewane Gorzkie Żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

KATECHEZA PRZYGOTOWAWCZA DO BIERZMOWANIA
Katecheza 9. i 10 odbędą się: Prosimy o przynoszenie ze sobą katechizmów.

8 i 15 MARCA 2020 ROKU W NIEDZIELĘ PO SUMIE O GODZ.12:00

Termin Bierzmowania – 17 maja niedziela – Ks. bp. Wiesław Lechowicz.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – Pary, które zakończyły kurs i odbyły spotkanie w Poradni Życia Rodzinnego powinny się zgłosić na ostatnie spotkanie u Ks. Proboszcza. Można się umówić telefonicznie. Przypominamy, że badanie Protokół Kanoniczego Badania Stanu Wolnego Narzeczonych – powinno się odbyć na 3 miesiące przed planowaną datą zawarcia Sakramentalnego Małżeństwa. Kolejny Kurs Przedmałżeński odbędzie się:

1. MARCA – NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” – piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

REKOLEKCJE SESJI ZIMOWEJ SZKOŁY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO Wspólnota „Wieczernik” w Leeds zaprasza na zimową sesję Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła w dniach 21-23 luty 2020 r. w naszej Parafii. Sesja Szkoły Maryi to niezwykły weekend pełen dobrej atmosfery, konferencji, modlitwy, uwielbienia, sakramentów, medytacji, odpoczynku przy Panu Bogu. To także poznanie nowych ludzi, rozmów przy kawie, ciastku i innych pysznościach.

Zapisy: Email: wspolnotawieczernik@gmail.com lub pod numerem telefonu 07496000824 (Marcin)

***UWAGA – Możliwość skorzystania z obiadu tylko z wcześniejszą rejestracją i przedpłatą.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – Pary, które zakończyły kurs i odbyły spotkanie indywidualne w Poradni Życia Rodzinnego mogą a się na ostatnie spotkanie na probostwie – z Ks. Proboszczem. Można się umówić telefonicznie

Przypominamy, że badanie Protokół Kanoniczego Badania Stanu Wolnego Narzeczonych – powinno się dobyć na 3 miesiące przed planowaną datą zawarci Sakramentalnego Małżeństwa.

GODZINA ŚWIĘTA – w każdy piątek od godz. 18:00 do wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym też czasie jest okazja do Sakramentu Pokuty.

LEKTORZY: przypominamy, że od Adwentu obowiązuje cykl czytań „A”; w tygodniu „rok II”

Niedziela   23.02.20    g. 9.30 – J. Epstein i J. Lesiak          g. 11.00 –  P. Szlaużys & H. Stanisławska

Niedziela     1.03.20    g. 9.30 – L. Taras i W. Dybikowski   g. 11.00 – Adrianna Green & Michał Redzko

Niedziela     8.03.20    g. 9.30 – rodzina  pp. Biedka            g. 11.00 – Rodzina pp. Dębskich