1 NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
Papież Franciszek postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Czytamy o tym w ogłoszonym 30 września 2019 r. Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis”. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dokument został podpisany w 1600 rocznicę śmierci św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, a jednocześnie dzień wspomnienia liturgicznego tego doktora Kościoła. W tym roku, po raz pierwszy, Niedziela Słowa Bożego przypada 26 stycznia.

ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH
Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.

DZIEŃ ISLAMU
Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO – Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

W tym tygodniu patronują nam:

28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), dr Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI I KOMUNIJNYCH – odbędzie się w sobotę 1. lutego na początek godzin lekcyjnych poszczególnych grup. 2 LUTEGO POŚWIĘCENIE świec komunijnych.

REKOLEKCJE SESJI ZIMOWEJ SZKOŁY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO Wspólnota „Wieczernik” w Leeds zaprasza na zimową sesję Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła w dniach 21-23 luty 2020 r. w naszej Parafii. Sesja Szkoły Maryi to niezwykły weekend pełen dobrej atmosfery, konferencji, modlitwy, uwielbienia, sakramentów, medytacji, odpoczynku przy Panu Bogu. To także poznanie nowych ludzi, rozmów przy kawie, ciastku i innych pysznościach.

Zapisy: Email: wspolnotawieczernik@gmail.com lub pod numerem telefonu 07496000824 (Marcin)

***UWAGA – Możliwość skorzystania z obiadu tylko z wcześniejszą rejestracją i przedpłatą.

KATECHEZA PRZYGOTOWAWCZA DO BIERZMOWANIA

Katecheza 7. odbędzie się: Prosimy o przynoszenie ze sobą katechizmów.

9 LUTEGO 2020 ROKU W NIEDZIELĘ PO SUMIE O GODZ.12:00
Termin Bierzmowania – 17 maja niedziela – Ks. bp. Wiesław Lechowicz.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – Pary, które zakończyły kurs i odbyły spotkanie indywidualne w Poradni Życia Rodzinnego mogą a się na ostatnie spotkanie na probostwie – z Ks. Proboszczem. Można się umówić telefonicznie

Przypominamy, że badanie Protokół Kanoniczego Badania Stanu Wolnego Narzeczonych – powinno się dobyć na 3 miesiące przed planowaną datą zawarci Sakramentalnego Małżeństwa.

GODZINA ŚWIĘTA – w każdy piątek od godz. 18:00 do wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym też czasie jest okazja do Sakramentu Pokuty.

LEKTORZY: – przypominamy, że od Adwentu obowiązuje cykl czytań „C”; w tygodniu „rok I”

Niedziela     2.02.20    g. 9.30 – T. Tosta i M. Epstein          g. 11.00 –  T. Hough & W. Świercz

Niedziela     9.02.20    g. 9.30 – A. Sztyrbicka i B. Malach   g. 11.00 –  rodzina pp. Kula

Niedziela   16.02.20    g. 9.30 – Rodzina pp. Epstein          g. 11.00 –  M. Ions & M. Stanisławski