Schola Pierwszego dnia tygodnia

Witamy Serdecznie!

Schola Pierwszy Dzień Tygodnia to grupa młodych ludzi działających przy polskiej Parafii w Leeds. Urozmaicamy naszym śpiewem wieczorne Msze Święte w każdą Niedziele tygodnia.

Schola powstała około 5 lat temu i została założona przez grupę fantastycznych osób z których większość już niestety nas opuściła i powróciła na stałe do Polski. Nazwą -Pierwszy Dzień Tygodnia- zostaliśmy ochrzczeni przez Księdza Proboszcza Jana Zarębę na początku naszej działalności. Bardzo nam ta nazwa przypadła do gustu więc tak już pozostało po dziś dzień. Z początkiem działalności scholi wiązało się ściśle utworzenie przez Księdza Jana niedzielnej Mszy Świętej z godziny 19.00 na którą obecnie uczęszcza wielu parafian. Wieczorna Msza Święta ze względu na charakter i nasz śpiew została ogłoszona młodzieżową ale oczywiście wszyscy są mile widziani.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat przewinęło się sporo wspaniałych osób które zawsze ciepło wspominamy. Obecnie przybywa nam nowych członków i grupa liczy już 11 osób.

Można śmiało powiedzieć że Schola przechodzi swoje odrodzenie. Mamy 4 gitary, a gitar nigdy nie za wiele i jeden bęben. Ostatnio wzbogaciliśmy się o dwie grzechotki. W planach mamy dołączenie w niedalekiej przyszłości klawiszy.

Poza obstawianiem śpiewów i czytań na Mszach Świętych organizujemy okazjonalnie czuwania modlitewne, oraz na zaproszenie śpiewamy na Ślubach.

Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy do naszej scholi. Nie jesteśmy profesjonalistami i nie wymagamy super zdolności wokalnych, nie przeprowadzamy żadnych przesłuchań. Przyjdź i pośpiewaj z nami, jeżeli brakuje Ci na obczyźnie młodzieżowej mszy z gitarami i radosnym śpiewaniem to jesteśmy właśnie dla Ciebie. Jeżeli dodatkowo jeszcze grasz na jakimś instrumencie to tym bardziej jesteśmy otwarci na nowe aranżacje.

Dla każdego kto chciałby wiedzieć już wcześniej co planujemy na kolejną niedzielę bądź co w najbliższym czasie organizujemy zapraszamy do dołączenia do grupy Schola Pierwszego Dnia Tygodnia- na Facebook. Na bieżąco uaktualniamy teksty pieśni na niedzielę oraz załączamy do nich linki z YouTube a także chwyty do grania na gitarze.

Spotykamy się w każdą Niedzielę o godzinie 18:30 w Kościele.

Serdecznie zapraszamy!