BADANIE STANU WOLNEGO NARZECZONYCH - TZW. ZAPOWIEDZI związane ze spisaniem protokołu przedślubnego narzeczonych PROSIMY DOKONAĆ DO 22 LIPCA. W sierpniu Ks. Proboszcz jest na urlopie. Formalności ślubne możemy załatwiać na 6 miesięcy przed ślubem.

DOROCZNY FESTYN ŚWIĘTOJAŃSKI NA POCZĄTEK LATA
Komitet Parafialny zaprasza na doroczny festyn urodzinowy w tym roku 25 CZERWCA PO SUMIE O GODZ..11:00. Bedzie ogromnie uroczyście i bardzo fajnie. Lamka wina i tort to już tradycja. Poza tym ma się rozumieć grill. I bardzo dużo atrakcji. szczegóły na afiszach. Zapraszamy bo warto.

WYCIECZKA PARAFIALNA DO PORTMEIRION ODWOŁANA z ogromnym smutkiem informujemy że wycieczka do Portmeirion zaplanowana na 2 lipca zostaje odwołana z powodu braku wystarczającej liczby chętnych (zwrot wpłat u pań w sklepiku). Proponujemy za to udział w pielgrzymce i wyjazd do

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO BRIDLINGTON
Jednodniowa wycieczka autokarowa do Bridlington Polskie Day Centre organizuje w poniedziałek 7-go sierpnia całodzienną wycieczkę nad morze do kurortu Bridlington. Dla członków Day Centre koszt wycieczki wyniesie £1.00. Dla osób chętnych spoza Day Centre – £10.00 (dorośli) i £8.00 (emeryci, dzieci i młodzież ucząca się do lat 16). Wyjazd autokarem spod Ośrodka o godz.8:40, powrót około godz.19:00. Zapraszamy. Wpisu na listę wycieczkowiczów dokonać można w czasie Day Centre we środę lub w sklepiku.

SPOTKANIE Z WOJCIECHEM SUMLIŃSKIM
Polska Niepodległa zaprasza na spotkanie z psychologiem, dziennikarzem i publicystą Wojciechem Sumlińskim w niedziele 2 lipca o 12.30na dużą salę naszego Ośrodka Gość przyjeżdża do nas ze swoja nową książka o ABW - "Nic nie jest tym, czym się wydaje". Zapraszamy.

POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA W LEEDS POSZUKUJE NAUCZYCIELI i asystentów na następny rok szkolny. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Dyrektorki Szkoły pani Teresy Hough osobiście lub pisząc na adres szkoła@parafialeeds.org.uk

PROMOCYJNA OFERTA NASZEJ RESTAURACJI - NA OKRES LETNI
Restauracja zaprasza na Karnetowe Obiady Rodzinne. Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci będą mogły zjeść obiad rodzinny za jedyne £ 23.95 za 4 osoby. Co tydzień restauracja zaproponuje dwa do wyboru zestawy w takiej promocyjnej ofercie. Zapraszamy.

PIELGRZYMKA DO HOLYWELL PANTASAPH
W niedzielę 23-go lipca, Parafia w Leeds organizuje doroczną jednodniową pielgrzymkę do Holywell i Pantasaph. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o zgłaszanie się i uiszczenia opłaty za przejazd w wysokości £10.00. Zgłoszenia i opłaty przyjmowane są przez panie w naszym Sklepiku Parafialnym. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Członkowie Koła Żywego Różańca mają wyjazd pielgrzymkowy refundowany ze z kasy koła.

Holywellto walijskie miasteczko, znane głównie dzięki źródłu Św. Wilfridy. Jest ono zwane Lourdes Walii, albowiem nieprzerwanie, od 660r. n.e. przybywają do niego pielgrzymi, by skorzystać z uzdrawiającej mocy wód źródła. Holywell zaliczane jest do Siedmiu Cudów Walii.

Pantasaph to mała wioska na południe od Holywell, warta zobaczenia głównie ze względu na piękny zespół budynków  zakonu franciszkańskiego.  Na terenie przynależnym do zakonu, na wzgórzach tuż poza nim, znajdują się rozstawione w lesie, stacje drogi krzyżowej.

POLSKIE DAY CENTRE  - Zaprasza Seniorów na wspólny obiad każdej środy od godz. 11.00

NIEBIESKIE KOPERTKI „GIFT AID” NA ROK 2017 - są do pobraniu u w kaplicy św. Stanisława. Zachęcamy pracujących Parafian do tej formy składania darów ofiarnych na Parafię.    szczegóły tutaj

NIEDZIELNE DYŻURY POLICYJNE W POLSKIM OŚRODKU
Polski Ośrodek wraca do dobrej tradycji niedzielnych dyżurów policyjnych. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w niedzielę 19 marca po Sumie na dużej Sali naszego Ośrodka. Serdecznie zapraszamy.

TRZEBA ZGŁASZAĆ PRZESTĘPSTWA NA TLE NIENAWIŚCI

Dlaczego? Dlatego, że słowa i czyny ranią i mają efekt destrukcyjny dla zdrowia tak fizycznego jak i psychicznego osoby, przeciw której są wymierzone. Przestępstwa na tle nienawiści powinny być zgłaszana w naszym centrum, którego częścią jest teraz nasz Ośrodek lub do jednostek z centrum współpracujących, czyli: Leeds City Council, na policję, do wydziału mieszkaniowego i centrów Stop Hate. Pełną listę można znaleźć pod adresem www.leeds.gov.uk. Poprzez zgłaszanie zachowań na tle nienawiści umożliwią nam państwo uzyskanie pełnego obrazu sytuacji oraz zorientowanie się, jakie rejony naszego miasta i okolic są najbardziej takimi zrachowaniami obciążone i zagrożone. Ponadto, jeżeli zgłoszą państwo taki incydent, będą mogli państwo otrzymać pomoc, wsparcie i pewność że sprawca zostanie rozliczony ze swych czynów. Poprzez to prawdopodobieństwo, powtórzenia takiego czynu ulegnie zmniejszeniu. Jeśli więc czują państwo, że zostali