POLSKIE DAY CENTRE  - zaprasza wszystkich Seniorów naszej parafii na spotkanie towarzyskie i smaczny obiad jeszcze przed świętami w WIELKĄ ŚRODĘ od godz. 11:00 do 13:30.

OBCHODY KATYŃSKIE W LEEDS W NIEDZIELĘ 8 KWIETNIA po raz kolejny, jak co roku upamiętnimy ofiary mordu katyńskiego i tragedii smoleńskiej uroczystą Mszą Św. oraz złożeniem wieńców pod tablicą katyńską. Obchody rozpoczną się przed wejściem do Kościoła o godz. 10:45. Bardzo prosimy o nie spóźnianie się i tym samym zakłócanie uroczystości, które rozpoczną się właśnie  u drzwi świątyni przed tablicą katyńską.

„ŚWIĘCONE PARAFIALNE”- NIEDZIELA - 8.04.2018 - KOMITET PARAFIALNY
zaprasza serdecznie, w niedzielę 8-ego kwietnia 2018r. na doroczne spotkanie przy wspólnym wielkanocnym stole, czyli na Święcone Parafialne. Spotkanie rozpocznie o godz. 12:30 - krótki pokaz sceniczny Polskiej Szkoły. Po tym dzieląc się jakiem, złożymy sobie życzenia i zasiądziemy do posiłku. Bilety w cenie £3.50 do nabycie w sklepiku.

POLISH HERITAGE DAYS - RAJD ROWEROWY NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku po raz drugi w całej Anglii organizowane będą Polish Heritage Days. Jest to impreza mająca na celu promocję polskości w najszerszym tego słowa znaczeniu. W tym roku, głównym wydarzeniem będzie rajd rowerowy z konsulatu w Manchesterze do naszego Ośrodka. Bardzo biało-czerwony i mamy nadzieję zauważalny na swej trasie: Manchester- Rochdale-Oldham-Huddersfield- Bradford- Leeds. Szczegóły na plakatach. Obecnie kompletujemy drużynę kolarską. Ilość miejsc ścisłe ograniczona. Jeżeli ktoś ma chęć dołączyć - zapraszamy. Więcej informacji na plakatach.

Podczas gdy kolarze będą pokonywać z flagami polskimi te trasę my w Ośrodku organizujemy wielki otwarty piknik. Będą grały zespoły, będą stoiska, gry i zabawy, wspaniałe polskie jedzenie itd. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału jako wystawcy, prezenterzy, sprzedawcy - zapraszamy.Kontakt - magda.ions@gmail.com lub prezes@parafialeeds.org.uk

NOWA RESTAURACJA W POK
Z ogromną przyjemnością informujemy, że z dniem 1 kwietnia w polskim Ośrodku rozpoczyna działalność RESTAURACJA pod nowym zarządem.  Nadal będzie to restauracja polska, nadal dostępna i przystępna lecz o poszerzonym spektrum działalności  tak czasowym, jak i w zakresie oferty usługowej. Polecamy ją z całego serca.

PROŚBA O POMOC - "Anna Lewandowska, która obecnie odbywa kurs dziennikarski, pisze tekst na temat emigracji sprzed i po 2004 roku i szuka kontaktu z Polskimi emigrantami, którzy osiedlili się w Wielkiej Brytanii tuż po wojnie lub do 1990 roku. Anna podejdzie do Państwa po Mszy Św. z prośbą o rozmowę, proszę mieć ją na uwadze."

ZEBRANIE RODZICÓW I KATECHEZA DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ po świętach - w sobotę 14 KWIETNIA br. Zebranie obowiązkowe - podział na  godz. I Komunii Św. i „wierszyki”.

„ŚWIĘCONE PARAFIALNE”- NIEDZIELA - 8.04.2018 - KOMITET PARAFIALNY zaprasza serdecznie, w niedzielę 8-ego kwietnia 2018r. na doroczne spotkanie przy wspólnym wielkanocnym stole, czyli na Święcone Parafialne. Spotkanie rozpocznie o godz. 12:30 - krótki pokaz sceniczny Polskiej Szkoły. Po tym dzieląc się jakiem, złożymy sobie życzenia i zasiądziemy do posiłku. Bilety w cenie Ł3.50 do nabycie w sklepiku.