POLSKIE DAY CENTRE  - zaprasza Parafian na cotygodniowe środowe spotkania przy obiedzie, kawie lub herbacie          i ciastku oraz bingo. Każdej środy od 11.00 do 13.30. Polskie Day Centre przygotowuje także obiady na wynos.

ZADUSZKI W NEWARK - coroczna impreza organizowana z ok. 1.11 przy dużym udziale władz miasta Newark  oraz okolic (mer. Lord Lieutenant itp.) – szczególnie uroczysta w tym roku ze względu na 100-lecie Odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczyna się ok. 13.30, pochód ze sztandarami od bram cmentarza do miejsca pochówku polski pilotów oraz 3 prezydentów na uchodźctwie. Zapisy w sklepiku - Konsulat RP zapewnia darmowy autokar z Leeds.

100 DNI POZYTYWNEJ ZMIANY NA 100-LECIE NIEPODLEGÓŚCI - Wsłuchując się w apel KEP  o 100 dni trzeźwości zachęcamy w Roku Niepodległości wszystkich Parafian do 100 dniowej walki z własnymi demonami. Niech ten, dla którego alkohol nie stanowi problemy, zmierzy się z inną słabością. Każdy z nas ma jakąś. Zachęcamy do podejmowania tych małych wielkich krucjat, by wzmacniając siebie, wzmacniać naszą Wspólnotę i nasz Naród. Powodzenia!

ZAPROSZENIE

Choć co roku świętujemy rocznicę Odzyskania Niepodległości postrzegając czyn zbrojny i wysiłek intelektualny naszych przodków, który po 123 latach niewoli doprowadził do restauracji Państwa Polskiego, jako ogromny dług pokoleń, który choć naszym upamiętaniem możemy spłacić. Rok 2018, przez swą symbolikę, jest szczególny. W tym roku pamiętać i świętować pragniemy, poprzez zorganizowanie obchodów tak w Polskim Ośrodku jak w samym Leeds, w dniu 13 października 2018.

Rozpoczną się one o godz. 10.00 Mszą dziękczynną w Katedrze Św. Anny. Mszy będzie przewodniczył Bp Wiesław Lechowicz delegat EP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz przewodniczący Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą. We Mszy św. jak ufamy uczestniczył będzie także Bp. Marcus Stock.

Po Mszy św., pod Cenotaphem, gdzie rozpocznie się świecka część obchodów - złożenie wieńców pod pomnikiem, Apel Poległych i przemówienia. Potem udamy się do Ośrodka by tam wziąć udział w części artystycznej i towarzyskiej, mającej charakter tyleż uroczysty, co nieformalny. Nikogo z nas nie może w tym dniu zabraknąć.

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO LAKE DISTRICT
30 września wyjeżdżamy na Pojezierze, czyli do Lake District. Będzie to jednodniowa wycieczka autokarowa do Bowness nad jeziorem Winermare, jednego z najpiękniejszym miejsc w Anglii. Lake District znane jest ze swej malowniczości, niesamowitej atmosfery która była natchnieniem dla Wordswortha,  Coleridge’a Thomasa de Quincey and Ruskina. Tam tez tworzyła Beatrix Potter. Pojezierze jest piękne o każdej porze roku ale jesień tam, nie ma sobie równych. A przejażdżka po jeziorze stateczkiem dostarcza niesamowitych przeżyć (opłata dodatkowa dla chętnych na miejscu). Przejazd autobusem w obie strony 15.00 dorośli i 10.00 dzieci. Zapisy w sklepiku.

PSYCHOLOG PRACUJĄCY WG WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKICH ZAPRASZA - Jest propozycja konkretnej pomocy osobom, które na różne sposoby przeżywają brak równowagi emocjonalnej i uczuciowej, różnego rodzaju kryzysy, trudności wynikające z poranionego dzieciństwa. Doktor psychologii, siostra Daniela - Karmelitanka zaprasza na Warsztaty Weekendowe od 14 do 16 września (18.00-21.30) w Polskiej Parafii w Bradford. Zapisy w naszej zakrystii lub pod nr telefonu 07831625316.

Zespół From East To East zaprasza na koncert "Balkanitza" - muzyczną podróż po Europie.     Zagramy muzykę bałkańską, cygańską i klezmerską w pięknych akustycznych aranżacjach, zaśpiewają wspaniali wokaliści - Kasia Kazimierska i Michał Kasprzak. Duża sala POK, 7 września o godzinie 19.00, bilety w cenie 10 f. (12 f. w dniu koncertu) można nabyć w sklepiku POK.