OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ
codziennie ½ godziny przed każdą Mszą Świętą,

KSIĘGA INTENCJI MSZALNYCH NA ROK 2017  - Prosimy Parafian o składanie intencji mszalnych.
Przyjmowanie intencji odbywa się w kaplicy przy zakrystii po Mszach Świętych

MOŻNA SKŁADAĆ INTENCJE MSZALNE PO MSZAYCH ŚWIĘTYCH W TYGODNIU I NIEDZIELĘ.

PAMIĘTAJMY O ROCZNICACH I JUBILEUSZACH

czynna jest każdego dnia po Mszach Św. rano lub wieczorem.
Można umówić się także telefonicznie na spotkanie z Ks. Proboszczem na określony termin.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO CHLEBA I SOLI ORAZ WODY ŚW. AGATY - dziś po Sumie.

11 LUTEGO - NMP Z LOURDES
W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH
Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Msza Święta połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych w sobotę o godz. 18:30. Pół godziny przed tą Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

W tym tygodniu patronują nam:
6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – Pary, które zakończyły kurs i odbyły spotkanie indywidualne w Poradni Życia Rodzinnego mogą zgłaszać się na ostatnie spotkanie na probostwie - z Ks. Proboszczem. Można się umówić telefonicznie.

KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA - „Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam do wstąpienia w szeregi Koła Żywego Różańca, mamy wolne miejsca w już istniejących Różach, a jeśli będzie wielu chętnych, utworzymy kolejne Róże. Odmawiajmy Różaniec, jak to nieraz prosiła nas Matka Boża, przyłączmy się do tego wspaniałego apostolstwa Maryjnego, wspierajmy  naszą modlitwą nasz Kościół Święty, którego jesteśmy członkami. To tylko jedna dziesiątka Różańca dziennie, kilka minut naszego czasu, a gdy bierzesz Różaniec do ręki, ładujesz karabin na złego ducha, a każdy koralik Różańca, to kula na demona! Zachęcam gorąco!

Wszelkie pytania oraz zapisy proszę kierować do Aneta Dębska, nr telefonu 07432 525 368 lub mailem a.debska79@gmail.com.” Aneta Dębska - Prezes KŻR

PEREGRYNACJA OBRAZU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W NASZYCH DOMACH

TERMINY PRZYJĘCIA OBRAZU ustalamy z DUSZPASTERZEM. Prosimy o wpisy dziękczynne i błagalne do Księgi Peregrynacyjnej. Czym jest Nawiedzenie obrazu Miłosierdzia Bożego – w naszej rodzinie i naszym domu? Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu, ufam Tobie! w danej rodzinie, powinno być historycznym wydarzeniem, przemienieniem duchowym całej rodziny, jej wyznaniem wiary.

Prosimy o wpisy dziękczynne i błagalne do Księgi Peregrynacyjnej. Czym jest Nawiedzenie obrazu Miłosierdzia Bożego – w naszej rodzinie i naszym domu? Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu, ufam Tobie! w danej rodzinie, jest historycznym wydarzeniem, przemienieniem duchowym całej rodziny, jej wyznaniem wiary. Peregrynacja (łac. peregrinatio) − w Kościele katolickim uroczyste przenoszenie albo przewożenie w celach kultowychrelikwii, obrazów i innych przedmiotów.

LEKTORZY:  - przypominamy, że od Adwentu obowiązuje cykl czytań „C”; a w tygodniu „rok II”.

05.02.17

12.02.17

19.02.17

26.02.17

5.03.17

g. 9.30 – A. Sztyrbicka i B. Malach

g. 9.30 – Rodzina pp. Epstein

g. 9.30 – J. Epstein i J. Lesiak

g. 9.30 – rodzina  pp. Biedka

g. 9.30 – T. Tosta i M. Epstein

g. 11.00 – rodzina pp. Kula

g. 11.00 –  M. Ions & Patriae Fidelis

g. 11.00 –  P. Szlaużys & H. Stanisławska

g. 11.00 –  A. Dębska & H. Rożkowiec

g. 11.00 –  T. Hough & W. Świercz

GODZINA ŚWIĘTA - W KAŻDY PIĄTEK OD GODZ. 19:30 DO 21:00 - każdego tygodnia w piątek możemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie od 19:30 do 20:30. Jest wtedy także okazja do spowiedzi świętej. Apel Jasnogórski w łączności z Jasną Górą przez Radio Maryja jest o godz. 20:00 czasu angielskiego.

NIEBIESKIE KOPERTKI „GIFT AID” NA ROK 2017
są do pobraniu u w kaplicy św. Stanisława. Zachęcamy pracujących Parafian do tej formy składania darów ofiarnych na Parafię.