OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ
codziennie ½ godziny przed każdą Mszą Świętą,

KSIĘGA INTENCJI MSZALNYCH NA ROK 2017  - Prosimy Parafian o składanie intencji mszalnych.
Przyjmowanie intencji odbywa się w kaplicy przy zakrystii po Mszach Świętych

MOŻNA SKŁADAĆ INTENCJE MSZALNE PO MSZAYCH ŚWIĘTYCH W TYGODNIU I NIEDZIELĘ.

PAMIĘTAJMY O ROCZNICACH I JUBILEUSZACH

czynna jest każdego dnia po Mszach Św. rano lub wieczorem.
Można umówić się także telefonicznie na spotkanie z Ks. Proboszczem na określony termin.

MIESIĄC NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA - Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA - ŚWIĘTEM OBOWIAZKOWYM W KOŚCIELE
W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 19:00 i wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

KOLEKTA ŚWIĘTOPIETRZA NA POTRZEBY STOLICY APOSTOLSKIEJ - zostanie zebrana jak w całym kościele 29 czerwca. Niestety tego dnia bywa nas w kościele garstka. Tych Którzy pragną wesprzeć dzieła charytatywne papieża Franciszka prosimy o dar ofiarny w przyszłą niedzieli na II tacę u drzwi kościoła.

ZAPISY DZIECI I KOMUNIJNYCH NA KATECHEZĘ - 2017/2018 - Prosimy rodziców dzieci, którzy pragną przygotować Je do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii lub w polskich parafiach rodzinnych, aby zgłosili swoje pociech na katechezę do 15 sierpnia br. u Ks. Proboszcza. Prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony Internetowej Parafii i osobiście złożyć go w zakrystii na ręce duszpasterza.

Katecheza dla dzieci rozpocznie się we wrześniu.

ZAPISY NA KATECHEZĘ PRZYGOTOWAWCZĄ DO BIERZMOWANIA 2018 - dla młodzieży i dorosłych rozpoczniemy od WRZEŚNIA - Zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej parafii. Prosimy je składać w zakrystii, przy kaplicy św. Stanisława na ręce duszpasterzy. Przyjęcie sakramentu bierzmowania planujemy dla kandydatów w 2018 roku po Wielkanocy. Do Bierzmowania może przystąpić młodzież, która w tym roku ukończy 13 lat tzn. w przyszłym osiągnie wiek 14-nastoletni.

ZEBRANIE MINISTRANTÓW I KANDYDATÓW W SOBOTĘ 1 LIPCA O GODZ. 13.05 - po zajęciach szkolnych zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów i wszystkich pragnących pomagać w Służbie Liturgicznej Ołtarza,

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – Pary, które zakończyły kurs i odbyły spotkanie indywidualne w Poradni Życia Rodzinnego mogą zgłaszać się na ostatnie spotkanie na probostwie - z Ks. Proboszczem. Można się umówić telefonicznie.

KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA - „Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam do wstąpienia w szeregi Koła Żywego Różańca, mamy wolne miejsca w już istniejących Różach, a jeśli będzie wielu chętnych, utworzymy kolejne Róże. Odmawiajmy Różaniec, jak to nieraz prosiła nas Matka Boża, przyłączmy się do tego wspaniałego apostolstwa Maryjnego, wspierajmy  naszą modlitwą nasz Kościół Święty, którego jesteśmy członkami. To tylko jedna dziesiątka Różańca dziennie, kilka minut naszego czasu, a gdy bierzesz Różaniec do ręki, ładujesz karabin na złego ducha, a każdy koralik Różańca, to kula na demona! Zachęcam gorąco!

Wszelkie pytania oraz zapisy proszę kierować do Aneta Dębska, nr telefonu 07432 525 368 lub mailem a.debska79@gmail.com.” Aneta Dębska - Prezes KŻR

PEREGRYNACJA OBRAZU MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W NASZYCH DOMACH

TERMINY PRZYJĘCIA OBRAZU ustalamy z DUSZPASTERZEM. Prosimy o wpisy dziękczynne i błagalne do Księgi Peregrynacyjnej. Czym jest Nawiedzenie obrazu Miłosierdzia Bożego – w naszej rodzinie i naszym domu? Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu, ufam Tobie! w danej rodzinie, powinno być historycznym wydarzeniem, przemienieniem duchowym całej rodziny, jej wyznaniem wiary.

Prosimy o wpisy dziękczynne i błagalne do Księgi Peregrynacyjnej. Czym jest Nawiedzenie obrazu Miłosierdzia Bożego – w naszej rodzinie i naszym domu? Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego Jezu, ufam Tobie! w danej rodzinie, jest historycznym wydarzeniem, przemienieniem duchowym całej rodziny, jej wyznaniem wiary. Peregrynacja (łac. peregrinatio) − w Kościele katolickim uroczyste przenoszenie albo przewożenie w celach kultowychrelikwii, obrazów i innych przedmiotów.

LEKTORZY:  - przypominamy, że od Adwentu obowiązuje cykl czytań „C”; a w tygodniu „rok II”.

25.06.2017

02.07.2017

09.07.2017

16.07.2017

23.07.2017

g. 9.30 – A. Sztyrbicka i B. Malach

g. 9.30 – Rodzina pp. Epstein

g. 9.30 – J. Epstein i J. Lesiak

g. 9.30 – rodzina  pp. Biedka

g. 9.30 – T. Tosta i M. Epstein

g. 11.00 –  rodzina pp. Kula

g. 11.00 –  M. Ions & Patriae Fidelis

g. 11.00 –  P. Szlaużys & H. Stanisławska

g. 11.00  –  A. Dębska & H. Rożkowiec

g. 11.00 –  T. Hough & W. Świercz

GODZINA ŚWIĘTA - W KAŻDY PIĄTEK OD GODZ. 19:30 DO 21:00 - każdego tygodnia w piątek możemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie od 19:30 do 20:30. Jest wtedy także okazja do spowiedzi świętej. Apel Jasnogórski w łączności z Jasną Górą przez Radio Maryja jest o godz. 20:00 czasu angielskiego.

NIEBIESKIE KOPERTKI „GIFT AID” NA ROK 2017
są do pobraniu u w kaplicy św. Stanisława. Zachęcamy pracujących Parafian do tej formy składania darów ofiarnych na Parafię.