OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ
codziennie ½ godziny przed każdą Mszą Świętą,

KSIĘGA INTENCJI MSZALNYCH NA ROK 2018  - Prosimy Parafian o składanie intencji mszalnych.
Przyjmowanie intencji odbywa się w kaplicy przy zakrystii po Mszach Świętych

MOŻNA SKŁADAĆ INTENCJE MSZALNE PO MSZAYCH ŚWIĘTYCH W TYGODNIU I NIEDZIELĘ.

PAMIĘTAJMY O ROCZNICACH I JUBILEUSZACH

czynna jest każdego dnia po Mszach Św. rano lub wieczorem.
Można umówić się także telefonicznie na spotkanie z Ks. Proboszczem na określony termin.

ADWENT CZAS CZUWANIA I MODLITWY - Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

KOLEKTA SEKCJI CHARYTATYWNEJ NA PACZKI DLA CHORYCH PARAFIAN, którym zawdzięczmy dziedzictwo świątyni i Ośrodka Parafialnego - zostanie zebrana dzisiejszej niedzieli jako II taca u drzwi kościoła. Polecamy ją ofiarności wiernych.

TEMAT NOWEGO ROKU DUSZPASTERSKIEGO - Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

MSZE ŚWIĘTE RORATNIE - Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu odprawiać jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w tej Mszy, odprawianej w naszym kościele codziennie o godz. 10:00 - serdecznie zapraszamy

KOLEKTA NA KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE - Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.

4 KATECHEZA PRZYGOTOWAWCZA DO BIERZMOWANIA 2018 - dla młodzieży i dorosłych odbędzie się W NIEDZIELI 10 GRUDNIA PO SUMIE O GODZ. 12:00 - Zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej parafii. Przyjęcie sakramentu bierzmowania w maju 2018 r.

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA – Pary, które zakończyły kurs i odbyły spotkanie indywidualne w Poradni Życia Rodzinnego mogą zgłaszać się na ostatnie spotkanie na probostwie - z Ks. Proboszczem. Można się umówić telefonicznie.

KOŁO ŻYWEGO RÓŻAŃCA - „Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam do wstąpienia w szeregi Koła Żywego Różańca, mamy wolne miejsca w już istniejących Różach, a jeśli będzie wielu chętnych, utworzymy kolejne Róże. Odmawiajmy Różaniec, jak to nieraz prosiła nas Matka Boża, przyłączmy się do tego wspaniałego apostolstwa Maryjnego, wspierajmy  naszą modlitwą nasz Kościół Święty, którego jesteśmy członkami. To tylko jedna dziesiątka Różańca dziennie, kilka minut naszego czasu, a gdy bierzesz Różaniec do ręki, ładujesz karabin na złego ducha, a każdy koralik Różańca, to kula na demona! Zachęcam gorąco!

Wszelkie pytania oraz zapisy proszę kierować do Aneta Dębska, nr telefonu 07432 525 368 lub mailem a.debska79@gmail.com.” Aneta Dębska - Prezes KŻR

LEKTORZY:  - przypominamy, że od Adwentu obowiązuje cykl czytań „B”; a w tygodniu „rok II”

10.12.2017

17.12.2017

24.12.2017

31.12.2017

g. 9.30 – T. Tosta i M. Epstein

g. 9.30 – A. Sztyrbicka i B. Malach

g. 9.30 – Rodzina pp. Epstein

g. 9.30 – J. Epstein i J. Lesiak

g. 11.00 –  T. Hough & W. Świercz

g. 11.00 –  rodzina pp. Kula

g. 11.00 –  M. Ions & Patriae Fidelis

g. 11.00 –  P. Szlaużys & H. Stanisławska

GODZINA ŚWIĘTA - W KAŻDY PIĄTEK OD GODZ. 19:30 DO 21:00 - każdego tygodnia w piątek możemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie od 19:30 do 20:30. Jest wtedy także okazja do spowiedzi świętej. Apel Jasnogórski w łączności z Jasną Górą przez Radio Maryja jest o godz. 20:00 czasu angielskiego.