Restauracja zaprasza na smaczne obiady.

Daniem polecanym przez szefa (szefową) kuchni w tym tygodniu jest klasyk w każdym calu - placek po węgiersku.
Poza tym zapraszamy na zraziki, pierożki, wątróbkę i inne pyszności.

Polecamy także ciasta własnego wypieku.

Dla seniorów oferujemy także dania w cenie preferencyjnej.

Godziny Otwarcia:

Sobota 15:00 - 20:00

Niedziela 12:00 - 16:00

Restauracja przyjmuje zamówienia na uroczystości rodzinne - chrzciny, wesela itp. oraz katering kontraktowy.

Na dalsze informacje, proszę wysłać email na adres info@parafialeeds.org.uk, lub o kontakt pod nr tel 0113 318 3397 zostawiając wiadomość, a oddzwonimy z powrotem.

Aby uzupełnić posiłek, nasz bar oferuje bogaty wybór polskich piw butelkowych, wódki i spiritusy, wina i napoje bezalkoholowe.

Zapraszamy serdecznie!

You our cordially invited to our Polish Restaurant!

We offer the best in Polish cuisine, from simple but delicious food like pierogi (dumplings), to hearty meals like potatoes and liver!

Our home made cakes are also highly recommended.

Senior citizens can eat at a preferential rate.

Opening hours:

Saturday 15:00 - 20:00

Sunday 12:00 - 16:00

We can also cater for your special occasions – weddings, christenings, parties etc., as well as contract catering.

For further information, please email us on info@parafialeeds.org.uk or call 0113 318 3397 and leave a message and we will call you back.

To fully complement your meal, our fully licenced bar offers a fine selection of Polish bottled beers, vodka's and spirits, wine and soft drinks.

Bon Appetite!